OSPF mapa: Porovnání verzí

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 37: Řádek 37:
  
 
== Známé chyby ==
 
== Známé chyby ==
* nezobrazuje souběžné (paralelní) spoje i multispoje
+
* <del>nezobrazuje souběžné (paralelní) spoje i multispoje</del> - opraveno
 
* v momente generovani dat na serveru (nejakou dobu to trva, probiha kazdych 5 minut) muze aplikace hlasit nemoznost nacteni dat (reseni: na serveru pripravit v jinem adresari a "atomicky" prekopirovat uz pripravena data, pripadne distribuovat formou zip archivu - muze se hodit do budoucna pro podporu pribehu v case - vice zipu)
 
* v momente generovani dat na serveru (nejakou dobu to trva, probiha kazdych 5 minut) muze aplikace hlasit nemoznost nacteni dat (reseni: na serveru pripravit v jinem adresari a "atomicky" prekopirovat uz pripravena data, pripadne distribuovat formou zip archivu - muze se hodit do budoucna pro podporu pribehu v case - vice zipu)

Verze z 15. 2. 2010, 20:11

Desktopová aplikace v Javě, která vytváří mapu topologie sítě OSPF routrů. Adresa: http://10.107.12.1/ospf

Náměty na rozšíření

  • vizualizacni moznosti knihovny (animace, zvyrazneni apod.)
  • interaktivni pruzkum mapy: zobrazim jen samotny zvoleny router, po najeti na nej se zobrazi (docasne) jeho sousedi, pokud prejedu na nejaky z nich a kliknu, zustane v mape zobrazen stale - cely proces lze opakovat a tim si do mapy "dokreslovat" dalsi uzly.
  • dynamicky prubeh zmen topologie (animace?)
  1. dumpy ze 2 a vice casu
  2. snifovat sitovy provoz
  3. parsovat logy z Quaggy
  • vic userfriendly (provazanost vyberu routru v jednotlivych listech, v listech moznost "fulltextoveho" vyhledavani IP i textu - mysleno pri vyberu routru a pod.)
  • moznost navrhovat ceny spoju (jako ve VisualOSPF, ukazka napr. zde: [[1]]), visualizovat

nejkratsi cesty (Dijkstra), vymyslet vizualizaci asymetrickych cest

  • rozsirit o moznost geografickeho urceni polohy uzlu na mape
  • "metriky" site - vypadek kolika hran/uzlu rozpadne sit na vic casti,

pravdepodobnosti techto vypdaku vzhledem ke spolehlivosti spoju (viz. casovy prubeh - flappovani), nalezeni oblasti uzlu se spatnou spolehlivosti, identifikace zpusobujiciho spoje

  • "metriky jednolivych uzlu" - vypadek kolika uzlu/hran (a kterych)

zpusobi vypadek dostupnosrti uzlu z korenoveho uzlu, pravdepodobnost takoveho vypadku (vzhledem ke spolehlivoasti spoju)

  • moznost automatickeho navrhu doporuceni zmen v topologii (zvyseni

dostupnosti uzlu, resp. cesty ke korenu)

  • PeS: Jeste by stalo za to zvazit optimalizaci. Pri zobrazeni grafu a prepnuti do rucniho rozvrzeni se viditelne nic neprekresluje, ale presto to zere nechutne mnoho CPU cyklu, na mem T9600 to je pres 50%... Tipuji to na neustale prekreslovani grafu i kdyz v nem nedoslo ke zmene rozlozeni.
  • Paul: vybrat si uzel, pak vsechny linky z daneho uzlu do urcite hloubky ... nasledne mit moznost na hranach prepisovat costy a treba klikem na nejaky uzel by se ukazal strom z daneho uzlu ... nasledne mit moznost nejakou hranu na chvili odebrat a zase mit moznost se podivat na nejaky uzel a jeho strom
    • (tohle v podstate delam "rucne" kdyz navrhuju costy pro jih - nejak zvolim costy a pak se snazim z kazdeho AP podivat kudy potece =strom a jak potece kdyz vypadne nejaka linka ... v podstate na tohle by se dal udelat nejaky algoritmus - jde o to v urcite oblasti odebirat hrany a divat se vzdy z kazdeho uzlu, nastavit costy tak, aby byla co nejvetsi propustnost ke vsem AP a zaroven co nejvetsi propustnost behem nejakych "statisticky realnych" vypadku ... k tomu by bylo potreba jeste odnekud natahnout rychlost te linky - to by se hodilo dat do nejakeho IS, protoze tuhle hodnotu potrebuje i weathermap, cloudova mapa, tak aby se to udrzovalo na jednom miste)

Známé chyby

  • nezobrazuje souběžné (paralelní) spoje i multispoje - opraveno
  • v momente generovani dat na serveru (nejakou dobu to trva, probiha kazdych 5 minut) muze aplikace hlasit nemoznost nacteni dat (reseni: na serveru pripravit v jinem adresari a "atomicky" prekopirovat uz pripravena data, pripadne distribuovat formou zip archivu - muze se hodit do budoucna pro podporu pribehu v case - vice zipu)