Hromadné seedování torrentů z linuxových strojů: Porovnání verzí

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (podpis)
(Žádný rozdíl)

Verze z 17. 1. 2009, 17:55

Úvod

Protože o našem trackeru zřejmě mnoho lidí neví, ti co se o něm dozvědí, na něm naleznou pouze mrtvé torrenty bez seedů, nebo dokonce nic (jako se to stalo například mně), je na čase s tím něco udělat. prosím tímto všechny správce non-stop běžících strojů na síti, které jsou obdařeny přebývajícím diskovým prostorem, o seedování toho, co uznají za vhodné.

Jak na to s klasickým konzolovým BitTorrentem

První řešení, které nyní testuji, je použití klasického "referenčního" torrentího klienta, který má svůj balíček snad ve všech linuxových distribucích. Například na Debianu a odvozených distrech ho nainstalujete příkazem apt-get install bittorrent. Pro úplně nejjednodušší použití jsem napsal seedovací skript, který si můžete stáhnout zde. Pak již stačí jen nahrát do společného adresáře data všech torrentú, které chcete seedovat, příslušné torrenty umístit do podadresáře .torrents a spustit můj skript s touto syntaxí:

  • multiseed.sh /cesta/k/nasemu/adresari


Vhodné je napsat si vlastní jednoduchý skript pro spouštění/restartování seedování, který může vypadat například takto:

#!/bin/bash

# zabiti jiz spustenych instanci
killall -w bittorrent-console

# spusteni seedovani torrentu v nekolika adresarich

nice multiseed.sh /mnt/disk1/linux
nice multiseed.sh /mnt/disk1/hkfree-videos
nice multiseed.sh /mnt/disk1/free-games


Rychlé přidání cizího torrentu

Pokud se vám zalíbil nějaký torrent, který již někdo na našem trackeru seeduje, a rozhodli jste se jej seedovat také, není nic jednoduššího. Stačí příslušný torrent soubor stáhnout do podadresáře .torrents a restartovat hromadné seedováni výše uvedeným, vlastnímu gustu přizpůsobeným skriptem. Data torrentu se sama stáhnou do nadřazeného adresáře a začnou se automaticky seedovat.


Nevýhody tohoto řešení

Jelikož tento základní klient umí pracovat pouze s jedním torrentem najednou (asi), musí pro každý seedovaný torrent běžet vlastní instance programu. Aby toho nebylo málo, je tento klient napsaný v Pythonu, takže není zrovna nejefektivnější a vezme si poměrně dost systémových prostředků. Na mém routeru s procesorem Celeron na 416MHz dokáže odesílat data rychlostí necelých 10Mbit/s, přičemž je procesor vytížen na maximum. Proto spouštím seedování s nižší prioritou pomocí příkazu nice, jak můžete vidět ve výše uvedeném skriptu.

--Koubas 14:50, 7. 3. 2007 (CET)

Další možnosti

Prosím :)