Monitorování serveru: Porovnání verzí

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 17: Řádek 17:
  
 
== Nastavení monitorovací utility ==
 
== Nastavení monitorovací utility ==
 +
K tomu, abychom zjistili, které moduly jádra náhrat použijeme monitorovaní utilitu '''lm_sensors''' opět z [http://secure.netroedge.com/~lm78 /http://secure.netroedge.com/~lm78/]. Nainstaluje buč příslušný balík či sami skompilujeme a nainstalujeme. 
  
 
== Nastavení grafického zobrazení ==
 
== Nastavení grafického zobrazení ==
  
 
== Nastavení softwarových alarmů ==
 
== Nastavení softwarových alarmů ==

Verze z 17. 9. 2005, 21:04

Autor: Lore

Motivace

Automatizované monitorování systému a hardwaru je zajisté jedna z vlastností, která by neměla chybět na žádném profesionálně udržovaném serveru. Upozorní nás včas na případné problémy, které by mohli často vést i k hadrwarovému porušení celého serveru. Dále vídíme dlouhodobý stav žátěže, podle něhož můžeme server upgradovat (přídání většího ventilátoru, paměti atd.)

Úkázkové řešení

Na mnohých serverech hkfree běží monitoring jak systému tak i hardwaru. Jedno z efektivních a nenáročních řesení lze najít na: http://pouchov.hkfree.org/info/.

Nástavení modulu linuxového jádra

Abychom mohli přistupovat k údajům o teplotě procesoru, základní desky, otáčkám ventilátorů aj. je nutné při konfiguraci linuxového jádra zapnout podporu pro I2C Hardware monitoring. Pokud je váš hardware můzejní kousek, můžete se přesvědčit zdali je monitorování chipsetu podporováno na stánce: /http://secure.netroedge.com/~lm78/.

Dále je nutné přidat do jádra podporu pro jednotlivé chipy. Nejjednoje přidat všechny podporované chipy jako modul. Ušetříme tím mnohé trápení. Pokud nechcete sami laborovat s nastavením konfigurace jádra, je možné si stáhnout a nainstalovat již odzkoušené verze jádra pro několik základních architektůr z ftp hkfree: ftp://ftp.hkfree.org/linux/wifi/.

Nastavení monitorovací utility

K tomu, abychom zjistili, které moduly jádra náhrat použijeme monitorovaní utilitu lm_sensors opět z /http://secure.netroedge.com/~lm78/. Nainstaluje buč příslušný balík či sami skompilujeme a nainstalujeme.

Nastavení grafického zobrazení

Nastavení softwarových alarmů