O HKfree

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

HKFree je projekt neziskové bezdrátové sítě v Hradci Králové. Síť je založena na myšlence přispěj a používej: kdokoliv se může na své náklady připojit, rozšířit tak síť a využívat vše, co takové připojení nabízí...

Chci se připojit

Přes HKfree do internetu levně ale bez záruky

HKfree není poskytovatel internetových služeb (ISP). Není to společnost, která by se dělila na zaměstnance a na zákazníky. HKfree je volné sdružení lidí, kteří ve svém volném čase budují a provozují rozsáhlou bezdrátovou počítačovou síť, která je přes jediný bod (internetovou bránu) připojena do Internetu. Funkčnost sítě ale nikdo nikomu negarantuje, nikdo nikomu neručí za parametry přenosu dat (rychlost, zpoždění, packetloss). Tyto ani nejsou nijak definovány. Nenajdete tabulku rychlost/agregace/podmínky/cena.

Pokud selže technologie, případně lidský faktor, může dojít k výpadku celé sítě nebo její části. Odstranění poruchy zavisí výhradně na dobrovolné práci členů HKfree a zpravidla trvá několik hodin, ale je nutné počítat i s několikadenními výpadky. Pro řešení problémů a informování o stavu existuje linka technické podpory HKfree 608 10 10 70, na které jsou v pracovní dny v době 9 -19 hodin k dispozici technici HKfree.V jakoukoliv dobu lze nahlásit požadavek na e-mail podpora@hkfree.org. Telefonické i e-mailové požadavky jsou zaznamenány a sledovány systemem JIRA - https://jira.hkfree.org. Řešení zadaných požadavků techniky, správci oblastí a administrátory systémů sleduje a vyhodnocuje výbor občanského sdružení. V případě, že porucha bude na straně HKfree její odstranění bude zdarma. Od člena HKfree se očekává alespoň základní orientace v ovládání svého vlastního počítače a v počítačových sítích.

Pokud byste chtěli připojení přes HKfree použít pro firmu, neodpovídáme za případné ztráty způsobené výpadkem sítě a důrazně Vám doporučujeme zajistit si záložní připojení. Měsíční platba 290 Kč není poplatkem za připojení do Internetu, ale členský příspěvek člena občanského sdružení, z kterého je mimo jiné hrazeno i připojení sítě HKfree do Internetu. Z placení členských příspěvků nevyplývá žádná záruka.

Pokud vás tento text neodradil a stále se chcete stát členem sdružení, neváhejte si prohlédnout mapu, popř. najít nejbližšího správce oblasti a pustit se do toho.


HKfree je jedním ze zakládajících členů sdružení Neutral czFree eXchange.

Adresa

Občanské sdružení HKfree IČO: 26659573

Heyrovského 1178

500 03 Hradec Králové

Odkazy

Historie HKfree

Webové stránky HKfree [1]

Výhledy z přístupových bodů a další informace https://confluence.hkfree.org/dashboard.action

HKFree - Prezentace používaných technologií (prosinec 2004)

Napsali o nás