Pravidelne schuzky SO a aktivnich clenu: Porovnání verzí

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 11: Řádek 11:
 
====Účastníci====
 
====Účastníci====
  
Záviš
+
*Záviš
Kulin
+
*Kulin
  
 
====Témata v bodech====
 
====Témata v bodech====

Verze z 21. 2. 2010, 22:51

Pravidelné schůzky správců oblasti a aktivních členů

Pište se prosím, kdo předpokládáte, že byste se zúčastnili. Jde zejména o "odhad" prostorové náročnosti setkání....

Sobota 20.3.2010

Tento sraz by měl být vzhledem ke střídání čt/so "velký", předpokládá se jeho konání někde ve škole. Když nás ale bude podobný nebo i o něco větší počet než minule, klidně bych volil podobné, nebo dokonce stejné místo, 20 lidí se tam vejde určitě a mělo to svoje kouzlo:) Jen by byl asi problém s projekcí, i když i to má řešení, ale nemyslím si, že by minulý sraz byl nějak neproduktivní a přitom tam NB vytáhli jen 2 největší závisláci...

Pište prosím i návrhy k diskuzi, stačí body a kdo si to vymyslel, nijak bych to neformalizoval.

Účastníci

 • Záviš
 • Kulin

Témata v bodech

Témata podrobně

Sraz_SO#Temata_na_sraz_SO

Čtvrtek 18.2.2010

Místo: Restaurace De Fakto

http://www.firmy.cz/detail/2203249-restaurace-defakto-hradec-kralove.html

Čas: 17:00 - cca max. 22:00 (restaurace zavírá v 23:00)


Účastníci

Záviš

Koubas

Jrk

Cekr

Pak

Pavkriz na 90%

Kulin - zalezi, od kolika by to bylo takze 50%

Dan

PetrS - předběžně mohu až od 18:00

Paul

Mrazil

Glifin

JiH

MikeT

Zitnyp na 90%

vcela

Evil

Zápis a shrnutí

Sešlo se nás asi 12, bylo to myslím fajn, leccos se probralo - samozřejmě i neformálně, což mělo možná větší význam, než ty formální... Nicméně jakýsi zápis základních bodů vznikl.

 • Technici, evidence hovorů
  • určíme, jak evidovat hovory, nejlépe najít způsob v Jire, když je na to prakticky určená
  • tak jako tak technici u každého hovoru danému UID (pokud volá člen) doplní do userDB telefon a případně mail, aby se postupně budovala tato DB
 • Hotspoty hkfree
  • v sestavě, jak jsme tam byli, jsme se k mému překvapení celkem shodli na tom, že nemá smysl budovat dva paralelní systémy hotspotů, tj. původně plánované veřejné (omezené porty a čas připojení, bez přístupu do NFX - 10.0.0.0/8) a privátní (ověřované proti radiusu, ale s plným přístupem bez omezení.
  • vyhneme se tak dvojí konfiguraci, zmatku mezi názvy sítí (hotspot.hkfree.org a třeba public.hkfree.org - řadu lidí zejména z řad veřejnosti by spíše zmátlo, co je co)
  • tj. je snaha vybudovat pouze veřejné, s omezením služeb a času s tím, že budou definovány určité IP adresy privátní, které budou povoleny - zejména OVPN server - bez časového limitu. Tj. kdo bude chtít do privátní sítě, pomocí ovpn se dostane a nebude odpojován po daném čase, toto by mělo jít implementovat jak na RB tak v čistém linuxu. SSID bude určen jednotně hotspot.hkfree.org.
  • buďto lze na každém hotspotu mít vyhrazený subnet pro hotspoty, ať už kus freečkovýho nebo nějaký C třeba, jsou návrhy jak to pomocí OpenVPN nebo VLANu stahnout a tento subnet mit takto routovany centralne, je treba zjistit kompatibilitu napric platformami, průchodnost ovpn tunelu skrz různorodé routery cestou. VLAN tagy spíše neprojdou než projdou...
 • Host server pro virtuály uživatelů
  • na minulé schůzce se dohodlo, že pokud bude min. 5 zájemců o virtuál na PMV, pořídí se nový stroj pro toto určený. PetrS říkal, že jsou již čtyři, hledá se pátý, prosíme zájemce o zaslání požadavků do hlasování spolu s potřebnými parametry (RAM, HDD, VIP). Předesíláme, že virtuál se 500GB na warez neprojde :)
  • zájemci o virtuál ze svých řad vyberou jednoho či více, kdo se o běh hostu bude starat, tímto nelze zatížit stávající správce produktivních serverů (zitnyp, paul, kendy, ...).
  • jednou pro vždy :) doufám bylo vysvětleno, proč na PMV nepřijdou vyřazené desktopové mašiny uživatelů jen proto, aby byly na konektivitě, ale nemusely se virtualizovat. Opravdu z PMV nechceme, se vší úctou k těm strojům, smetiště výpočetní techniky...
 • Centrální úložiště
  • včela představil nový low-end NAS od Synology, proběhla diskuze o jeho použitelnosti. Zřejmě bude použitelný pro případná levná data na PMV, ale zase on takový objem levných dat, pokud nechceme (a to nechceme) z PMV udělat warezdoupě, nebude. Pro uložení drahých dat - obrazů produkčních serverů, záloh DB apod. použít nelze - zde bude preferováno storage s NBD zárukou a vyšší třídy.