5Ghz Compex WP-54AG

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Starší firmware a IP56

  • ve firmwaru 1.32b0308 (zřejmě i ve starších) nutno zvolit jako zemi Dánsko (DENMARK-DK) aby byly k dispozici všechny kanály pro 5GHz
  • pasuje do vekovní (IP56) krabičky GW 44207 (výrobce Gewiss)
    Wp54ag-in-gewiss.jpg


Zkušenosti ze spoje Lesopark-SSSR

Použitý firmware - 1.50 build 0920

Při konfiguraci spoje AP-Client jakoby Client požíral ospf informace z routeru připojeného za ním, tj. nebyl na žádném jiném routeru vidět v routách spoje za Clientem, Client mel vsechny routy a i traffic jel v pohode, ale nedalo se na rozsah na Clientovi "zvenku" dostat, po úpravě do P-t-Mp vyřešeno.

Na straně Lesoparku napájeno na cca 18m po originálním PoE a bez problémů.

Konfigurace:

Management port:

Důležitá položka je "Management Gateway IP" - tam nastavit ip adresu zařízení, které je dostupné po LAN, jinak má compex podivné chování (nedá se dostat do web managementu jinak než přímým propojením kabelem compexe a počítače odkud nastavuji; pokud je navíc tento compex zapojen do switche s dalšími compexy jako na sssr přenáší se podivnosti i na ně).

Wlan setup - Basic:

Na páteřní spoje použít mode : Point to Multiple Point, na obou stranách nastavit stejný kanál a essid a přidat MAC wireless protějšího compexu do Peer MAC Listu.

Wlan setup - Advanced:

Transmit Power pro nastavení výkonu (pozn. limit pro tuto frekvenci je 1W, což je 30dB). Long Distance Parameters - Outdoor nastavit na Enable a zkusit si pohrát s Distance (než se skutečnou vzdáleností spoj běží líp po přidání cca 300m - tj. 700m místo 400m) a dopsat hodnoty ze Show Reference Data...