Magnetický parapetní držák na anténu

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Magnetický parapetní držák na anténu

Snadno použitelný magnetický držák na WiFi anténu umístěnou na kovovém parapetu např. v panelovém domě. Nevyžaduje žádné vrtání do fasády ani okna.

Materiál

Plochý UTP kabel pro průchod oknem

Všechny uvedené kabely je možné "skřípnout" do plastového okna bez nutnosti vrtat do rámu díru. Doporučuji kabel protáhnout středním dílem třídílných oken, který se moc neotvírá a kabel se nebude zbytečně vystavovat opakovanému namáhání.

Obecně je dobré zajistit, aby kabel na parapetu neležel ve vodě či sněhu (jinak se rozpadne rychleji, pamatujte, že tyto kabely nejsou původně určeny pro venkovní použití).

Je dobré mít doma jeden plochý kabel navíc jako záložní, jednoho dne jej budete muset vyměnit, protože se venku rozpadne.

Hotové řešení

V našem případě je na držáku namontována WiFi anténa s integrovaným Routerboardem ASPA: MaxLink MaxStation Mikron.

Síla, kterou držák drží na okně je zřejmě dost závislá na parapetním plechu a jeho povrchové úpravě (nátěru). Bylo by možné použít i silnější magnety s větším průměrem. Nutno také zvážit, jak dobře drží samotný parapetní plech ;-) Jako "pojistku" před nebezpečným pádem lze použít pevný provázek, protažený dovnitř místnosti. Kotvit lze k topení nebo na konec dát něco ("roubík"), co neproleze škvírou i když je okno otevřené (pokud se otvírá jen na větračku) jako např. propíchnuté víčko od PET lahve, kterým se provázek provlíkne.

--Pavkriz (diskuse) 1. 8. 2013, 10:04 (CEST)

Diskuse

Podobné řešení: http://alpako.blog.cz/galerie/wifi-spoj-egg-dance-p-15-magnety-podruhe#

Poznámky Šíleného Modeláře

Chci se podelit o vysledky testovani tech magnetu co jsme kupovali s Pavkrizem. Kdo byl na poslednim srazu SO vi o co jde, mnoho lidi si tam s nimi hralo :-)

Mam tu po 4ks techto magnetu, vnejsi prumery 25mm a 32mm. Testuju s timto drzakem http://wifi.aspa.cz/drzak-jezdec-pro-upevneni-stozaru-p-4-2cm-z83452/

Vysledky mne mile prekvapily, sila magnetu je naprosto dostatecna, u me je spis problem v tom ze je moc mekky a tenky parapet - magnety maji spise az zbytecnou silu, protoze nemaji vuci cemu drzet - v tom pozinkovanym parapetu je malo zeleza :-)

Kazdopadne na upevneni Mikrona 720PA si myslim ze naprosto postacuji 2 ty silnejsi magnety dane uhlopricne a zbyle 2 diry vypodlozit do stejne vysky, aby se drzak nekolebal.

Pro upevneni Groove s parabolou 22dBi / 30cm bych se nebal pouzit to same, nebo spis 4 ty slabsi magnety.

V obou pripadech by urcite byl lepsi treba tenle drzak: http://wifi.aspa.cz/satelitni-drzak-15cm-v-10cm-p-3-4cm-z40203/ protoze ma mnohem vetsi rozestup der a tim padem vetsi paku a pri pouziti 3 magnetu si myslim bezva reseni.

Od vcera mi na tom prvnim uvedenym drzaku a 4 silnejsich magnetech na test visi 60cm satelitni parabola a ani dnes v tom vetru nema tendenci se hybat. Na trvaly provoz bych ji radsi pojistil nejakym provazkem, aby pri pridanem silnejsim vetru nespadla, ale myslim ze by nebyl problem ji takto na magnetech mit. Samozrejme pro trvaly provoz bych pouzil drzak s vetsim rozestupem der.

Treba to nekomu do budoucna pomuze pri vymysleni uchyceni anteny pro pripojence na mistech, kde maji zateplenou fasadu, plastova okna a jsou daleko od strechy nebo v najmu :-)