Rozvody po koaxiálních kabelech

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Použitá technologie


Implementace

Zařízení lze nastavit do pracovního módu master a slave. Pro použití pouze na koaxiálních rozvodech je dále třeba zařízení přepnout do režimu "Cable Only" na zadní straně výrobku. Master zařízení se zavede do anténího systému na svod od antény těsně před samotný rozbočovač. Slave zařízení se zapojí do uživatelské zásuvky (pokud je nainstalována profesionálně, nejlepší signál je z televizního konektoru). Technologie nepracuje s IP adresami, nikde se nenastavují. Když jsou jednotky na místě, po potřeba se do koncové připojit skrz ovládací program a zjistit zde síly signálu Tx a Rx a spolehlivost spoje, pokud jsou údaje nízké, je potřeba upravit infrastrukturu rozvodů k menšímu útlumu.

Pro snadné pochopení se podívejte na obrázek vpravo dolů:
Fiber catv distributed system.jpg

Rušení

Přenos dat po koaxiálních rozvodech je velice citlivý na samotné rozvody. Zařízení pracuje na velice nízké frekvenci (cca 5-35Mhz), s témto se musí počítat při použití rozbočovačů a slučovačů - musí mít adekvátní frekvenční rozsah. Dále musíme brát v úvahu, že každý prvek v rozvodech (zásuvka, rozbočovače, slučovače, konektory, spojky...) má útlum signálu a velice jednoduše může tento útlum snížit kvalitu signálu mezi zařízeními pod funkční hranici.

Nastavení jednotek

Správa probíhá pomocí speciální programu přiloženém na CD. Program zapneme, připojíme zařízení kabelem a počkáme na detekci. POZOR nefunguje pod 64bit systémem!!

Vlastnosti a zkušenosti

  • Udávaná přenosová rychlost: až 200Mbit
  • Reálná přenosová rychlost: ovládací program nám po domě ukazoval cca 140Mbps a reálně naměřeno přes 70Mbps
  • Je lepší zařízení přepnout do režimu Cable Only před prvním zapnutím
  • Nepouštět se do výstavby bez znalosti rozvodů a vyzkoušení dvěma zařízeními předem!!
  • Mít s sebou různé přechodky, redukce, kabely, rozbočky..., protože je neustále potřeba vyměňovat a laborovat.
  • Na odrušení levného STB pomohl starý VHF/UHF slučovač http://www.satznojmo.cz/img_karty/EMSLVU_v.jpg , bohužel už skoro není k sehnání
  • K odrušení by měl sloužit speciální "diplexni filtr" http://wifi.aspa.cz/diplexni-filtr-z102926/ , ale nebyl k dostání - nevyzkoušeno