Strong DC

Z HKfree wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nastavení Strong DC++

Program si sosni z http://charon.hkfree.org/dc/download/strongdc/sdc++rc10.rar

Češtinu si sosni z http://charon.hkfree.org/dc/download/strongdc/sdc++1.00rc10-cz.zip


Nastavení češtiny : Nejdříve je nutné nastavit češtinu. Po spuštění programu Strong DC klepněte na File, v tomto menu na Settings, v tomto menu na Appearance a v tomto menu v pravo dole uvidíte tento rámeček ve kterém ťukněte na Browse

Klient StrongDC 01.jpg

Objeví se takovéto okno:

Klient StrongDC 02.jpg

ve kterém klepňete na soubor cestina a pak na Otevřít. Teč je nutné použít tlačítko OK vpravo dole a celý program zavřít a znovu spustit. Nyní by měl být program plně česky :

Klient StrongDC 03.jpg

Hlavní nastavení:

Klient StrongDC 04.jpg

Přezdívka: Vaše přezdívka pro připojení na huby

e-mail: Váš mail, nebo kontakt na Vás

Popis: Můžete zde napsat něco o sobě, nebo o svém připojení

Typ připojení: Vyberte druh Vašeho připojení k internetu

IP Aktivní/Pasivní: závisí na poskytovateli vašeho připojeni, veřejná ip nebo povolené namapované porty - Active, v opačném případě - Passive nebo budete muset použít Socks5.popkud jste v sití za proxy tohoto typu.

viz jak na Active: http://www.sdileni.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2004051101


Nastavení sdílení:

Klient StrongDC 05.jpg

Sdílené složky a počet slotů: Zde si nastavte co chcete sdílet pro ostatní uživatele. V žádném případě nesdílejte celé disky. Sdílení musí vyhovovat pravidlům. Podle těchto pravidel si také nastavte počet slotů pro odesílání. To závisí na typu připojení. Počty slotů najdete v pravidlech dole.

Poměr slotů POZOR!!! Zde musí být nastaveno číslo 1, aby byl poměr hubů a slotů 1:1. Znamená to, že když se připojíte k dalšímu hubu, automaticky se otevře další slot. Toto bývá často vyžadováno.


Nastavení stahování:

Klient StrongDC 06.jpg

Složka pro stažené soubory: Složka, kam se bude stahovat.

Složka pro nedotažené soubory: Do této složky se budou ukládat stahované soubory, které ještě nejsou kompletně stažené. Po kompletním stažení se odsud vymažou a budou u stažených ve složce. POZOR!!! Tuto složku je ZAK�Z�NO sdílet.

Max. množství soub. stahování: Nastavte, kolik chcete aby se zároveň stahovalo souborů. Toto je jen Vaše volba.

Extra sloty pro nejvyšší prioritu: Nastavte, kolik chcete stahovat zároveň souborů s nejvyšší prioritou.


Vzhled:

Klient StrongDC 07.jpg

Volby: Zde je plno nastavení. To nastavte podle Vašeho vkusu.

Zpráva v nepřítomnosti: Zde napište zprávu, terá se bude zobrazovat, když budete pryč. Že jste pryč nastavíte stisknutím tlačítka v hlavním programovém okně. Pokud Vám pak pošle někdo soukromou zprávu, uvidí tento text.

Formát časových značek: Doporučuji nastavit: %H:%M:%S pro zobrazeni (napr. 2 hodiny odpoledne se zobrazi takto) 14:00:00

Klient StrongDC 08.jpg

Volby: Zde je plno nastavení. To nastavte podle Vašeho vkusu.

Emulace klienta: Doporučuji nechat StrongDC++, ale pokud by Vám to na nějakým hubu psalo nejakou chybu o TAGu, tak přepněte emulaci na CZDC++ a bude klid (já ji mám taky nastavenou na CZDC++) :-)

Winamp: Sem si můžete napsat co se má zobrazit pokud napíšete na nějakém hubu: /w a budete mít puštěný Winamp. Tento příkaz totiž napíše co posloucháte a kolik je toho odehráno. Nejlepší je nastavit toto: > > >Winamp(%[version]) hraje (%[title]). Uz odehral (%[percent] z %[length] %[bar])< < < pak to po napsání /w napíše:

Klient StrongDC 09.jpg

Ostatní v tomto nastavení neměňte.

Klient StrongDC 10.jpg

Do tohoto menu se dostanete zmáčknutím CTRL + F. Na obrázku sem některé huby rozmazal, abych nedělal reklamu. Zde si nastavíte Vaše oblíbené huby, abyste si nemuseli pamatovat jejich adresy. Navíc pokud jste zaregistrovaní, zadáváte sem heslo.

Nejdříve klepněte na tlačítko

Klient StrongDC 11.jpg

a vyplňte následující tabulku takto:


Klient StrongDC 12.jpg

Tady je ještě příklad:

Klient StrongDC 13.jpg